Anka Kimya & Kozmetik Ürünleri 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur. B&B Parfumes , Black Rose, Kokuriku, Car Shine Car Care, Sihirli Bambu, Tarihi Osmanlı Kolonyaları, Freshwind, G-Point, Concon Perfüme,  ve Redline Professional Car Care Film & Foil isimlerinde  10 farklı markası ile hizmet vermektedir.

Ana faaliyet konusu oto bakım ürünleri  olan firma, kurumsal kimliğine paralel olarak, parfüm ve kimya ürünleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Firmanın felsefesi, en uygun fiyata, en kaliteli ürünleri müşterilerle buluşturmaktır.

Redline, Car Shine, Kokuriku, B&B Parfumes ve Black Rose markalarıyla  franchising sisteminde işleyişine devam etmekte olup, Ülke genelinde  oto bakım, oto kuaför ve çeşitli kozmetik mağazalarına, zincir mağazalara satış yapmaktadır.

Firmaya bağlı her iki parfüm markasının üretimi, T.C. Sağlık Bakanlığı denetimi altında olup, üretim merkezlerinde T.C. Sağlık Bakanlığı’nın koymuş olduğu standartlara harfiyen uyulmakta ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanılmaktadır.

Firmanın hedefi, müşterilerle kurduğu olumlu ilişkiler doğrultusunda, kaliteden ödün vermeden, oto bakım ürünleri yelpazesini arttırmak ve gerek iç piyasadaki gerek yurtdışındaki pazar payını en üst seviyeye  çıkartmaktır.